İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi eski uygulamalardan daha güvenilir, sağlam ve dayanaklı, yine etkin, kullanışlı bir yöntemdir. Bu nedenle köprü veya damak protezlerine göre daha fazla tercih edilmekte ve diş sağlığı konusunda güvenilir bir alternatif olmaktadır. İmplant uygulamasından önce klinik bulgular ve yapılacak tahliller sonucunda hastanın genel sağlık durumu belirlenirse ve ağız diş yapısı iyi incelenebilirse, en etkili ve memnun edici bir sonuca ulaşılabilir. İmplantları diğer uygulamalardan ayıran yönü, insan vücuduna en uygun madde olan titanyumdan üretilmiş ve tedavi sırasında işlemin uygulanacağı bölge dışında herhangi bir sağlam dişe zarar verilmiyor olmasıdır.

Günümüzde sadece bir değil birden fazla implant markası vardır ve elbette fiyatlandırma her marka için farklılık gösterebilmektedir. Ama burada önemli olan marka değil implant geçmişi ve alınacak klinik bulgulardır. Unutulmamalıdır ki bu yöntem diş sağlığı konusunda yapılan uygulamalar içinde yüksek teknolojiye sahip olanıdır. Bu nedenle diş hekiminizle konuşarak detayları alabilmeniz mümkündür. Sizin için uygulanacak yöntemler yani kişiye özel durumlar, işlemi yapan sağlık kuruluşunun özellikleri, diş hekimi seçimi ve uygulamanın gerçekleştirilme metotları ücretlendirmeyi etkileyebilmektedir. Bu nedenle ilgili kuruluşları veya diş hekiminizi arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatlarını belirleyen çok sayıda faktör ve kriter bulunmaktadır. Detaylı bilgi için klinik ortamında muayene olunması gerekmektedir.